Welcome To Aviatiei The New Addicted
Bine ai venit ! Inregistreaza-te si viziteaza-ne cat mai des ! Nu uita sa ne votezi !
PENTRU SLOT/HELPER/ADMIN CLICK AICI !!!

neXtPlease are removed from the competition! (ESL)

In jos

neXtPlease are removed from the competition! (ESL)

Mesaj Scris de TheoDor la data de Vin Noi 27, 2009 4:57 pm

"On wednesday we saw two great EBL semifinals. maniaX won against IGG and Home Dominant lost to neXtPlease Gaming. On the next day some bad news came to our attention. Aequitas has detected, that one of the players from team neXtPlease was using wallhack during their last game against the Bulgarians.
The player is neXt`DECE. He`ll receive 12 penalty points with 2 years barrage and will be kicked from all competitions in ESL. neXtPlease Gaming will be kicked from EBL Season I immediately, which means that Home Dominant is moving to the Grand Final facing maniaX.eSports CS 1.6 on 8th of December.

I Got Game will be awarded with the bronze medals in the competition.

neXtPlease Gaming will be removed from all ESL competitions including Intel Extreme Masters Season IV."

Ultima editare efectuata de catre TheoDor in Vin Noi 27, 2009 5:01 pm, editata de 1 ori
TheoDor
Full Addicted
Full Addicted

http://www.aviatiei.forumer.ro

Sus In jos

Re: neXtPlease are removed from the competition! (ESL)

Mesaj Scris de TheoDor la data de Vin Noi 27, 2009 4:59 pm

Comunicat oficial al stafului nextplease :

"In primul rand, vrem sa ne cerem scuze tuturor celor implicati in acest nefericit caz. Vrem sa ne cerem scuze organizatorilor ESL Balkan League, fanilor si sponsorilor nostri pentru neplacerile create. De asemenea, cu toate ca acest lucru nu va schimba decizia organizatorilor, vrem sa asiguram adminii, fanii si sponsorii ca niciuna dintre echipele noastre nu a folosit vreun soft ilegal sau orice alt fel de cheat-uri pana in acest moment si nu o sa o faca in viitor. In acest caz a fost o problema de razbunare, un gest stupid si copilaresc al unuia dintre cei mai buni jucatori din Romania.

Pentru ca aceasta situatie a creat un prejudiciu de imagine organizatiei noastre, sponsorilor si comunitatii de gaming din Romania, am decis sa intrerupem orice colaborare cu Munteanu 'DecE' Liviu.

Detalii legate de viitorul sectiunii/echipei de Counter-Strike vor fi anuntate in curand."
TheoDor
Full Addicted
Full Addicted

Sus In jos

Mesaj Scris de TheoDor la data de Vin Noi 27, 2009 6:47 pm

In urma incidentului din Balkan League, Liviu 'DecE' Munteanu, a facut urmatoarea declaratie:

"Nu stiu exact cum sa incep. N-am cum sa descriu acum ce sentimente ma incearca.

In primul rand, asta a fost cel mai prostesc gest pe care l-am facut in toata cariera mea de pro-gamer, gest pentru care am pierdut in 10 minute ceea ce am construit in multi ani de truda.

Referitor la meciul vs. bulgarii de la HD pot spune ca dupa prima harta jucata cu ei aveam deja nervii intinsi la maxim. V-as invita pe toti sa urmariti cu mare atentie demourile POV ale lor din meciurile din grupe si semifinala, unde parerea mea este ca se vede evident ca au folosit cheaturi gen wallhack (asta se poate vedea foarte simplu, pentru ca e evident de ce ieseau tragand, cu tinta deja pusa, in situatii imposibile). De asemenea, se vedea cand vroiau sa ne lase sa le luam runde, pierzand prosteste (deliberat).

In concluzie, personal stiu ca nu pot avea circumstante atenuante pentru ce am facut, dar repet - am facut-o la nervi, am gandit egoist si acum platesc pentru asta. Subliniez (si nu e ceva ce-mi impune nimeni) ca ce am facut are strict legatura cu o decizie luata de mine personal, colegii mei n-au stiut nici o secunda ca am activat pentru un minut un cheat, ei nefiind in cunostinta de cauza, deci vina mi-o asum in totalitate eu.

Legat de viitorul meu ca jucator - nu cred ca voi mai juca Counter Strike avand in vedere excluderea mea din competitiile organizate de ESL.

Imi cer scuze oamenilor din spatele neXtPlease (Mihai si Daniel) pentru ca i-am dezamagit si vreau sa le multumesc pentru ca tot ceea ce au facut pentru noi si pentru ca au avut incredere in echipa de CS. Sper totusi sa continue cu SeDaN, ENER, SZR si snapple pentru ca ei nu au nici o vina.

Imi pare rau ca mi-am incheiat cariera in felul asta, imi cer scuze fata de colegii mei din echipa, imi cer scuze fata de fanii nostri si cer scuze organizatiei din care am facut parte pentru prejudiciul de imagine pe care l-am adus. Regret ca nu Am trait momente pe care oricine ar vrea sa le traiasca alaturi de voi toti, asta fiind alt motiv pentru care IMI PARE RAU !"
TheoDor
Full Addicted
Full Addicted

Sus In jos

Mesaj Scris de Gun-Deagle la data de Vin Noi 27, 2009 9:49 pm

buuun asa....deci si acolo se fol cheaturi Laughing

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

Gun-Deagle

Image by Cool Text: Logo and Button Generator - Create Your Own
Gun-Deagle
God
God

Sus In jos

Mesaj Scris de DiNu la data de Sam Noi 28, 2009 6:18 pm

- mda...oricat de nervos ai fii nu ar treb sa faci ceva ce ai putea regreta mai tarziu
- practic aici se incheie cariera lui Neutral
DiNu
Server Moderator
Server Moderator

Sus In jos

Mesaj Scris de 1nT la data de Mier Ian 06, 2010 4:07 pm

mda mare jucator daca a folosit coade Laughing
1nT
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de GoodKat la data de Mier Ian 06, 2010 11:13 pm

dc zici ma 1nt?....k juca destul de bine!! O fii avut omu un moment mai critic si a folosit wall!! Din cate a zis nu trebuie judecat!
GoodKat
Old Addicted
Old Addicted

Sus In jos

Mesaj Scris de kpk la data de Mier Ian 06, 2010 11:32 pm

nicidecum, trebuie chiar sa luam un moment de reculegere si sa ne gandim ca de fapt a fost un lucru bun, pacat ca l-au prins, nu?

Pacat de el ca e de munca sa ajungi acolo..
kpk
VIP
VIP

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum